Konya Diş Teli Tedavisi Uygulamaları - Ortodonti

Konya Diş Teli Tedavisi Uygulamaları - Ortodonti

KONYA DİŞ TELİ

Ortodonti, alt ve üst çeneler ile diş çarpıklıklarının düzeltilmesi ve Konya’da diş teli ile ilgilenilen bir diş hekimliği dalıdır. Çarpık ve yerinde konumlanmayan dişleri temizlemek oldukça zor olduğu için, periondontal bir diğer deyiş ile diş eti gibi hastalıklara yakalanma ve diş çürümesine bağlı olarak dişlerin olması gerekenden daha erken kaybedilme gibi bir risk vardır. Ayrıca çene kaslarında olması gerekenden fazla baskıya sebep olarak temporomandibular eklem sorunlarına ve bu sebeple baş ağrısına, sırtta ve omuzda ağrılara sebep olabilir.

Konya diş teli tedavisini sadece ortodontistler ve diş hekimleri ilgilenir, eğer böyle bir tedaviye ihtiyacınız var ise kesinlikle ikisinden birine uğramalısınız. Detaylı bir medikal ve dental özgeçmişiniz, ağız ve diş tedavisi, çene şekillerinizin oluşturulması ve özel birkaç röntgen filmleri ve fotoğrafınızın çekilmesi gibi pek çok tanı yöntemini bulunduran muayeneden sonra, ortodontik tedaviye ihtiyacınız var mı yok mu ona bakılır sonra da yapılacak olan tedaviyi ilgilendiren tedavi türü belirlenir. Eğer diş teli tedaviye ihtiyacınız var ise aşağıya sizin için hazırlanan belirtilere bakınız;

  • Overbite, üst ön dişler alt ön dişlere bakarak biraz önde bulunmasıdır.
  • Underbite de ise overbite’ın aksine alt ön dişler üst ön dişlerinden daha önde bulunmasıdır ya da üst ön dişlerin alt ön dişlerinin gerisinde bulunmasıdır.
  • Crossbite diğer bir deyiş ile çarpraz kapanış yani üst ve alt dişler üst üste kapanmasıdır.
  • Openbite başka bir deyiş ile açık kapanış yani üst ön dişlerinizin ortası ile alt dişlerinizin ortası birbiri ile çakışmaz.
  • Diş arası boşluklar, diş çekimi veya doğal olarak gerçekleşen boşluklar bulunması.
  • Çapraşıklık çenede yeterli diş yerleşim alanı olmaması

 

İMPLANT SIKÇA SORULAN SORULAR

Konya Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konya Diş Teli tedavi, hareketli tedavi ile apareyler kullanılarak yapılır, sabit metal ya da estetik braketler kullanılarak da yapılabilir, eğer hastaya uygunsa şeffaf plaklarla da yapılabilir, erken teşhis edilen alışkanlık bozan apareyler ya da koruyucu dolgu tedavisi ile sorunların önü kapatılabilir. Bazı anlarda ortognatik cerrahi ile beraber yapılma durumu vardır.

Telefon
WhatsApp