Konya Kanal Tedavisi Ve Fiyatları 2022

Konya Kanal Tedavisi Ve Fiyatları 2022

KONYA KANAL TEDAVİSİ

Kanal Tedavisi nedir?

Konya’da başarı ile yürüttüğümüz kanal tedavisi (endodonti), diş enfeksiyonunu tedavi etmek ve dişi kurtarmak için uygulanan etkili bir çözüm yöntemidir. Diş köklerinde iltihap olduğunda yapılır ve kanal tedavisi risk altındaki dişleri kurtarmak için uygulanır. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrılı bir işlem değildir. Tedavi sırasında enfeksiyona neden olan bakteriler temizlendikten sonra, kök kanalı doldurulur ve diş bir kronla kapatılır. .

 

Endodonti (Kanal Tedavisi) Başarılı Bir Tedavi midir?

Kanal tedavisi genel olarak başarılı bir tedavidir. Ancak tedavi edilecek dişlerin durumuna göre tedavi başarısı değişiklik göstermektedir. Örneğin enfeksiyonu başlangıç aşamasında olan canlı bir diş için başarı şansı uzun zamandır efeksiyona sahip olan ve bu enfeksiyonun diş çevre dokularına yayıldığı cansız dişlere göre çok daha yüksektir. Bunun yanında kanal tedavisinin yenilenmesi (retreatment) tedavilerinde de başarı şansı cansız dişler gibi daha düşük seviyededir. Ancak kanal tedavisinin çekimden önceki son tedavi seçeneği unutulmamalı ve her vakanın başarılı olacağı düşünülmemelidir.

Kanal Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi midir?

Kanal tedavisi işlem sırasında genellikle ağrılı bir tedavi değildir. Büyük oranda lokal anestezi altında yapıldığından tedavi sürecinde hastaların ağrı hissetme olasılıkları düşüktür. Ancak bazı durumlarda anestezi tam etkisini ancak enfekte dokuya ulaşıldığı zaman gösterebilmektedir.

Kanal tedavisi dokular üzerinde küçük de olsa travmatik etki gösterdiğinden işlem sonrası ağrı hissiyatı normaldir. Ağrının derecesi hastanın ağrı eşiğine, dişin durumuna veya tedavinin zorluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ağrılar genellikle ağrı kesici alındığında geçmektedir ve en çok bir hafta – on gün içerisinde yok olmaktadırlar.

 

Kanal Tedavisinin (Endodonti) Süresi Nedir?

Kanal tedavisinin süresi de dişlerin enfeksiyon durumlarına ve canlı/cansız/retreatment olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Tedavi sonrası diş ve çevre dokularına zarar gelmeyeceği düşünülen durumlarda tedavi tek seansta bitirilebilmektedir. Abse varlığı, enfeksiyonun genişliği ve etkilediği alanın büyüklüğü veya kanal tedavisinin yenilenmesinin gerektiği durumlar kanallar içersinde kalsiyum esaslı bir ilacın bekletilmesini gerektirir ve seans sayısını arttırır.

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi (Endodonti) fiyatları bir takım değişiklikler gösterebilmektedir. İlk muayeneden sonra, detaylı olarak fiyatları öğrenebilirsiniz. Hemen şimdi randevu alın ve kısa sürede tedavinize başlayalım.

 

ENDODONTİ - KANAL TEDAVİSİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Kanal Tedavisi Sırasında Ve Sonrasında Meydana Gelebilecek Komplikasyonlar (Olumsuzluklar) Nelerdir?

Kanal tedavisi sırasında veya sonrasında başarı oranının durumuna göre dişlerin çekimi gerekebilir. Tedavi için kullanılan aletler hassas ve ince olduklarından dişin içinde kırılabilir, diş kökleri üzerinde perforasyon adı verilen defektler oluşabilir. Tedavi sonrası flare-up adı verilen var olan enfeksiyonun kısa süreli olarak alevlenmesi, şişlik (abse) , ağız açıklığında kısıtlılık (trismus) gibi durumlar oluşabilir.

 

Kanal Tedavisi Sonrası İlaç Kullanımı Gerekli Midir?

Kanal tedavisi yapılan dişin enfeksiyonunun aktif durumda olduğu, tedavi sonrası ikincil enfeksiyon gelişme durumunun mevcut olduğu veya hastanın bağışıklık sistemiyle alakalı bir takım sorunların bulunduğu durumlarda tedavi sonrası antibiyotik kullanımı gerekebilmektedir. Kanal tedavisinin travmatik yapısı nedeniyle ise tedavi sonrası ağrı kesici kullanımı hem hasta konforu hem de dişin kullanılabilirliği açısından gereklidir. Ayrıca sistemik rahatsızlığı bulunan hastaların kontrol altında oldukları doktorlarıyla yapılan fikir alışverişleri sonucunda tedavi öncesi koruyucu (profilaktik) olarak antibiyotik kullanımı gerekebilir.

 

Üzerinde Restorasyon Olan Dişlere Kanal Tedavisi Öncesi Ne Gibi Uygulamalar Yapılmalıdır?

Kanal tedavisi yapılacak diş üzerinde kuron, köprü, inley gibi porselen esaslı protez varlığında tedavi öncesi bu protezlerin çıkarılması gerekmektedir. Bu aşamada nadiren de olsa protezlerin kırılma, çatlama veya çıkarılamamaları nedeniyle değiştirilmeleri gerekebilir.

 

Telefon
WhatsApp