Konya Diş Protez Uzmanı - Diş Protez Fiyatları

Konya Diş Protez Uzmanı - Diş Protez Fiyatları

KONYA DİŞ PROTEZ

Konya’da sağladığımız diş protez, kaybedilen dişlerin yerine fonksiyonel ve estetik olarak aynı görevi görecek yapay dişlerdir. Genel olarak diş kayıpları, diş ve diş eti hastalıklarının çeşitli ihmalkârlıklarla tedavi edilmemesi sonucunda meydana gelir. Bunun yanında bazı kazalar sonucunda da diş kayıpları olabilmektedir.

Toplum arasında kaplama diş ya da takma diş olarak ifade edilen protezler çeşitli sebeplerle kaybedilmiş dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların giderilmesini sağlayan işlemlerdir. Bireyin; çiğneme, konuşma fonksiyonlarını tekrar kazanabilmesi için yapılan yapay dişlerdir. Protez dişler, aşırı madde kaybı söz konusu olduğunda yapılır.  Protez tedavisindeki hedef kişinin yüzü ile uyumlu, doğala en yakın çiğneme ve konuşma işlevini sağlayan etkin protez uygulamalarıdır.

Protez Diş Çeşitleri

 • Sabit Protezler (kron-köprü benzeri yapıştırmalı protezler)
 • Hareketli Protezler (total ya da bölümlü protezler)
 • İmplant üstü protezler (sabit veya hareketli)

Sabit 
Diş Protezleri

 • Tek kronlar (tek dişin kaplanması şeklinde)
 • Köprüler (eksik dişlerin yanındaki dişlerle birlikte kaplanması- genelde uygulanan)
 • İmplant üstü protezler (çeneye yerleştirilen vida ve protezler)

Hareketli Protezler

 • Total protezler (Hiç diş olmayan ağızlara uygulanmaktadır. İleriki yaşlarda kullanılır)
 • Parsiyel protezler (Kısmen dişsiz ağızlara uygulanmaktadır. Kroşe adı verilen, dişlerin üstüne gelen kancalar veya tırnaklar kullanılmaktadır)
 • Hasas tutuculu protezler (Yine kısmen dişsiz ağızlara uygulanan kancası olmayan metal destekli protezlerdir)

İmplant Üstü Protezler

 • Sabit (bir ya da birden fazla dişe uygulanan porselen kronlar)
 • Hareketli (tamamen dişsiz ağızlara uygulanan total benzeri protezler)

Bir veya birden fazla dişinizi kaybettiyseniz, bu olumsuz durumun estetiğinizi, ağız sağlığınızı ve konuşmanızı önemli ölçüde etkilediğini bilirsiniz. Protez Dişler size kaybettiğiniz dişlerinizi tekrar size geri verir.

Diş hekimliğimizce uyguladığımız diş protezler, kaybettiğiniz dişlerinizi ve dokularınızı, çiğneme fonksiyonlarınızı katkılarını ve estetiğini size geri verirken de mevcut dokuların da sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Protezleri sabit ve hareketli protezler olarak iki ayrı alanda değerlendirebiliriz.

Sabit protezler kuron ve köprü olarak ayrılırken, bunlar da üretilip kullanıldığı malzemeye göre full metal, metal destekli porselen veya full porselen olarak adlandırılabilirler.

Kuron: Çürümüş kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması tedavi işlemidir.

 

Köprü: Bir veya birden daha fazla diş eksikliğinde, diğer komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınılarak ara boşlukların doldurulması işlemi tedavisidir.

Diş Hekimi Ali Ayrancı ile iletişime geçerek Protez Dişler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Protez Diş Fiyatları ile ilgili bilgi almak için de lütfen iletişime geçin.

Telefon
WhatsApp