Konya İmplant Tedavisi - İmplant Fiyatları

İmplant Tedavisi

Konya implant tedavisi hastanın herhangi bir neden dolayı kaybedilen dişlerin ve görünüşünü tekrar kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır.

Halk arasında vida dişlerİ, vidalı dişler diye bilinir.

İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı ise hastanın diğer dişlerine zarar vermez.

İmplant dişler kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yeme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Konya İmplant
Konya İmplant

Konya İmplant tedavisi güvenli midir?

Genel Sağlık durumu iyi olan, çene kemiğinde implantları destekleyebilecek kemiği bulunan hastalarda tedavi yüksek başarı oranına sahiptir.

Gerekli tüm teşhis ve tetkikler yapıldıktan sonra implant hastaya lokal anestezi ile  güvenli olarak gerçekleştirilir.

Titanyum diş hekimliğinde son 50 yıldır kullanılıyor ve iyi bir planlama ve tecrübeli bir hekim ile temiz ve steril bir ortamda yapılan implantlar ömür boyu kullanılabilir.

(Ömür boyu kullanılabilmesi için hastaların implantlara iyi bakması gerekmektedir.)

Bana sorarsanız diş hekimliğindeki son 50 yılın en önemli gelişmesi implanttır..

İmplant Tedavisi kimlere uygulanabilir?

İmplant tedavisi, 18 yaşını doldurmuş, çene ve yüz gelişim evresini tamamlamış bireylere uygulanabilir.

Tedaviden önce Hastanın Çene yapsının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgen ile tespit edilir.

Konya İmplant  tedavisi kimlere uygulanmaz?

  • Her hastaya implant tedavisi uygulanamaz.
  • Çene kemiği yapısı uygun olmayan hastalarada implant tedavisi yapılması uygun değildir.
  • Genel sağlık durumu bozuk olan hastalara ve kötü alışkanlığı olan hastalara implant yapmamak daha uygundur.
  • Baş ve boyun bölgelerine radyo terapi uygulanmış hastalara implant tedavisini önermemekteyiz
  • Diyabet, hemofili, yüksek tansiyon  gibi hastalıkları bulunan hastalara sağlık durumlarını doktorlarının onayından sonra implant tedavisi uygulanabilmektedir.

İmplant Tedavisi hangi durumlarda yapılır?

Konya’da implant tedavisinde tek diş yada ağzınızdaki tüm dişsizliğe kadar yapılabilmektedir.

İmplant tedavisi, dişlerin periodontal hastalık, çürük, travma yada başka bir nedenle kaybedilmiş hastalarda iyi bir ağız sağlığı için ideal bir seçenektir.

Konya İmplant Sıkça Sorulan Sorular

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir.

Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen  titanyumdan yapılan vidalardır.

Diş hekimi tarafından steril ortamlarda cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler.

Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir.

Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamaları ile de implant yapılır ve başarı oranı oldukça çok yüksektir.

Konya İmplant tedavisi fiyatları ne kadar?

Konya implant fiyatları; marka model ve implantın imal edildiği ülkeye göre fiyat değişkenliği göstermektedir.

İmplant fiyatlarında yapılacak olan uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir. Hekiminize muayene olmadan söylenen fiyatlar doğru olmayacaktır.

Diş İmplant tedavisi ağrı yapar mı?

İmplant tedavisi lokal anestezi altında çene kemiğine yapılmaktadır.

Bu nedenle operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissetmesiniz.

Operasyondan 2 yada 3 saat sonra anestezi etkisini kaybettiğinde ağrılarınız olabilir.

Bu ağrılar kişiden kişiye değişebilir. Ağrılarınız dayanılamayacak düzeyde olmayacaktır.

Bu ağrıları azaltmak için doktorunuzun size yazdığı ağrı kesicilerle en hafife indirilecektir.

Etiketler: Konya İmplant, Konya İmplant Merkezi, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Yapan Hastane

Diş İmplantların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Doğal dişlerimizde olduğu gibi implantlarda bakım ve temizlik yapılması gerekmektedir. Gündelik yaşantımızda yemeklerden sonra dişlerimizi fırçalamalıyız en az gün içerisinde 2 defa dişlerimizi temizlememizin yanı sıra ağız bakım suları aracılığıyla da çalkalamanız tercihimizdir. Temizliğin daha etkili olabilmesi için diş ipi ve ağız duşları kullanılabilir. İmplant temizliği hakkında uzman hekimlerimizden yardım alabilirsiniz onlar size en etkili yöntem ve araç gereçleri söyleyecektir. Ayrıca yılda 2 defa diş hekimine kontrolleriniz yaptırarak implantlarınız hakkında bilgi almayı unutmayınız.  

İmplant Tedavisinde Marka Önemi Nedir?

Bulunduğumuz dönemde diş hekimlerimizin kullandığı birden fazla implant markası ve çeşidi tedavilerde kullanılmaktadır. Markaların kendi içerisinde farklı özellikleri mevcuttur implantın yüzey ve yapısal özellikleri protez uygulamasında farklı kullanım şekilleri sunmaktadır. Dişleriniz için kullanılacak olan implantın markası maliyetini de etkilemektedir. Konya İmplant Hekimlerimiz sizler için analiz ve gerekli testleri yaptıktan sonra sizin için en kaliteli ve en uygun markayı söyleyeceklerdir ayrıca tedavi sürecini ise muayene sonuçlarından sonra belirleyeceklerdir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Konya İmplant uzman hekimlerimiz tarafından yapılan operasyonlar olmakla birlikte ortalama 45 dakika sürmektedir. Tedavinin gerçekleşeceği ameliyathane hazırlanırken hastamız için anestezi uygulanır ve tedavinin yapılacağı bölgenin uyuşması beklenir. Hastamıza implant tedavisi gerçekleştirilmesi için öncelikle steril hazırlıkları tamamlanır sonrasında doktorumuz ve asistanı 30 dakika sürecek bir ameliyatta panoramik röntgen ve bilgisayarlı tomografiden yardım alarak implantları yerlerine takarlar sonrasında diş eti dikiş işlemine geçerler. Ameliyat bittikten sonra hastamıza ağrı kesici verilir ve ardından hastanın anestezi etkisinden çıkması beklenir. Bu anestezi genellikle 1 saat içerisinde etkisi geçer. Konya İmplant sizlere güvenli ve kaliteli bir tedavi sunar.

İmplantın Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavilerde yapılan hatalar, yanlış işlemler veya hastanın tedaviden sonra implantlarına dikkat etmemesi bunun dışında gereken özeni göstermemesi ve hastanın bağışıklık sisteminin yanında direncinin de hastanın iyileşme sürecini ve yan etkilerine etkisi oldukça büyüktür. Konya İmplant bu tür sıkıntıların oluşmaması için uzman hekimimiz tarafından hastamıza yapılan analiz ve testlerin sonucuna göre en uygun tedaviyi ve operasyonu gerçekleştirmektedir. Bu işlemler sonrasında tedaviye uygun olan hastalarımızın iyileşme süreci hızlı bir şekilde ilerler ve hastalar eski sağlıklarına gündelik yaşamlarına geri dönerler. Lakin bazı durumlara bağlı olarak yan etkiler görüle bilmektedir genellikle ağızda yer alan bakteriler sebebiyle gerçekleşen problemler, enfeksiyon ve iltihap, vücudun implantı istememesi, sinirsel zedelenmelerin olması sonucunda yaşanacak his kaybı, ağrı ve şişkinlik gibi yan etkiler görülmektedir.

Konya İmplant Tedavisinin Avantajları Nedir?

İmplantlar altyapılı protezler olmasıyla diğer protezlere kıyasla daha etkili çiğneme ve dayanıklılık fonksiyonu sağlar. Estetik ve kalite açısından son derece önemli ve kullanışlıdır. Zamanla tüm dişleri dökülmüş hastalar için protez kullanama zorluğundan kurtarır ve daha dayanıklı ve görünüş açısından özgüveninizi arttırır. Diş çekiminden sonra meydana gelen çene kemiği erimelerini de önler.

Neden Konya İmplant Yaptırmalıyım?

Hastalarımız tarafından en çok tercih edilen bir tedavi yöntemi olması ve kullanış açısından kolaylığı ve rahatlığı için rehavet gören bir tedavi yöntemidir. Bu zamana kadar birçok hastanı sıkıntılarına çare olunmuş ve başarılı bir şekilde tedavileri gerçekleştirilmiştir. Zaman içerisinde düşen veya kırılan dişlerinizi yeniden kazanmak ve estetik açıdan dişlerinize doğal dişleriniz gibi uyum sağlayacak olan Konya implant sizlerin özgüvenini tekrar kazanmanızı sağlar. Hayatınızı diş konusunda sıkıntısız bir şekilde devam ettirebilmenizin yanı sıra artık Konya İmplant sayesinde bir şeyler yiyip içerken düşünmeyeceksiniz.

Ali Ayrancı

Konya İmplant Tedavisi için Randevu Alın

RANDEVU AL