Konya Diş Hekimi

İmplantoloji

Diş implantları (vida) eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon, fonasyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen diş kökünü taklit eden doku dostu olan titanyumdan vidalardır. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe, ekipmanla ve konusunda uzman tarafından uygulandığında diş implantları (vida), hasta ve hekim açısından olağanüstü başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir.

NEDEN İMPLANT?
Hareketli protezlerin (takıp- çıkarılan damak protezleri) kullanım güçlüğü, bu protezlerin çene kemiğindeki rezorbsiyonu (kermik erimesi) hızlandırması ve sabit protezlerde (kuron-köprü protezleri yani kaplamaları) ise dişsiz bölgeye komşu olan dişlerde preparasyon (dişlerin kesilmesi) yapılması geleneksel diş tedavilerinin implantlara göre dezavantajlarıdır.

Konya Diş Hekimi Dentova Estetik  Konya Meram Ağız ve Diş Sağlığı Polikinliğimiz ile iletişime geçerek implant,imlantoloji tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

(Sitemizde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank