Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer ve Ağrı Yapar mı?

Kanal Tedavisi Konya - Endodonti & Fiyatları

Kanal tedavisi çürüğün çok fazla ilerleyerek pulpa dokusundan köke oradan da çene kemiğine kadar çıkmasıyla birlikte dişin kurtarılması için diş hekimlerince uygulanan tedavidir. Kliniğimizin faydalı hizmetlerinden olan kanal tedavisi sayesinde enfeksiyona, şişliğe ve ağrıya neden olan diş çekilmekten kurtarılır. Bu şekilde hasta dişini kaybetmeden eski sağlığına kavuşur. Eğer ağrıyan diş uzun süre ihmal edilir ve diş hekimine başvurulmazsa dişteki enfeksiyon diğer dişlere ve dokulara de yayılabilir. Böylece durum çok daha kötü bir hal alabilir.

Kanal Tedavisi Ne Kadar sürer?

Kanal tedavisi süresi dişte oluşan hasara bağlı olarak değişir. Dişte oluşan hasar çok yaygın değilse bir seansta bitebileceği gibi eğer çok yayılmışsa iki ya da üç seansta da bitebilir. Kanal tedavisi kliniğimizdeki diş hekimlerince oldukça profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Kanal tedavisi sürecinde yani seanslar arasında veya seanslar bittikten sonra ağrı görülebilir fakat bu geçici bir durumdur ve kliniğimizdeki hekimlerimiz her an sizlerle ilgilenerek tüm süreç boyu sizlerin yanında olacaktır. Kanal tedavisi tamamen bittiğinde ise diş bakımına oldukça özen gösterilmelidir. Kanal tedavisini yaptırdıktan sonra düzenli aralıklarla kliniğimize kontrole gelebilir ve dişinizin durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Kanal Tedavisi Sırasında Ağrı

Konya kanal tedavisi yapıldığı sırada insanlar çok korkmaktadır fakat kanal tedavisi öncesinde dişe uygulanan lokal anestezi sayesinde hiçbir ağrı hissedilmez. Diş ve dişin çevresi tamamen uyuşturulduktan sonra gerçekleştirilen bu işlem basit bir dolgu işleminden daha fazla acı vermez. Fakat yine de acı eşiği, her insanda ağrı hissedilmesi de farklı olduğundan tedavi sonrası hassasiyet hissedilmesi doğaldır. Kliniğimizde sağlanan kanan tedavisi sizi sağlıklı dişlere kavuşturmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

blank