Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ve Ne Kadar Süre Etkilidir?

Konya Diş Beyazlatma & Fiyatları - Diş Temizletme

Her insanın kendine has bir diş rengi vardır. Nikotin veya kafein kullanımı ile bu renk farklılaşabilir. Düzenli diş fırçalamamak veya diş ipi kullanmamak gibi kişisel ağız bakımı eksikliğinde de dişlerin üzerinde yeni bir katman oluşacağından dişlerde sararma görülebilir. Güzel bir gülümsemenin ve sağlıklı bir ağzın önemini bilen kliniğimiz diş beyazlatma hizmeti vermektedir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ve Ne Kadar Süre Etkilidir?

Kimyasal diş beyazlatma, özel olarak hazırlanan diş kalıplarıyla birlikte dişlere jel uygulanması işlemidir. Fototermal diş beyazlatma, yine özel bir jelin kullanıldığı, bununla beraber LED ışınlarının kullanıldığı bir işlemdir. Fotokimyasal diş beyazlatmada ise, özel jelle beraber mavi veya yeşil ışıklar kullanılır.

Konya Diş Beyazlatma & Fiyatları - Diş Temizletme
Konya Diş Beyazlatma & Fiyatları – Diş Temizletme

İşlem Ne kadar Süre Etkilidir?

Kullanılan nikotin, kafein ve dişleri renklendirebilecek diğer yiyecek ve içeceklerin tüketim miktarına bağlı olarak, 6 ay ile 24 ay arası uyguladığımız işlemin etkisi gözlemlenir. Diş yapısı ve kişisel ağız bakımına dikkat edilmesi de bu işlemin etki süresini belirler.

İşlem Kaç Şekilde Uygulanır?

Kliniğimiz doktorlarının kontrolünden geçen danışanlara ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki şekilde beyazlatma işlemi uygulanabilir. Ev ortamında yapılan beyazlatma, doktorlarımız tarafından verilen size özel ağızlıklar ve bu ağızlıkların içerisine doldurulan jel ile mümkündür. Yaklaşık olarak 4-6 gün arasında işlem tamamlanır. Ağızlıklar, genellikle günde 6-7 saat kullanılır. Yine de kullanım saatleri, dişlerin yapısına ve rengine göre değişiklik gösterir ve doktorlarımız tarafından sizlere söylenir. Ofis ortamında yapılan beyazlatma ise, kliniğimizde gerçekleşmektedir. Klinik ortamında yaklaşık olarak 1 saat süren bir işlemdir.

Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konya diş beyazlatma sonrası dişlerde hassasiyet olması normaldir. Bu hassasiyetin süresi, kişiden kişiye göre değişmekle beraber uzun sürmemektedir. Bu hassaslık sebebiyle birkaç gün, aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca, renk verici yiyecek ve içeceklerin kullanımı da yasaktır. Özellikle ilk 3 güne çok dikkat edilmesi gerekir.